Prominent & Leading Wholesale Trader from Bengaluru, we offer wind turbine ventilator, ss turbine air ventilator, ss rooftop air ventilator, wind turbine air ventilator, wind turbine roof ventilator and stainless steel air ventilator.




₹ 1800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Rooftop |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 15 inch |
| Color | Silver |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 1500 RPM |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 26 inch |
| Electric Current Type | AC |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS304 |
| Voltage | 230V |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 28 inch |
| Electric Current Type | AC |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS304 |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Industrial |
| Driven Type | Electric |
| Mounted | Roof Mounted |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 24 inch |
| Electric Current Type | AC |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Rooftop |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 16 inch |
| Color | Silver |
| Voltage | 240V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 4800 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | 30 inch |
| Electric Current Type | AC |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS304 |
| Voltage | 230V |
| Country of Origin | Made in India |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India




