Providing you the best range of gi c purlin and gi z purlin with effective & timely delivery.





₹ 75 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 2.5 mm |
| Material | GI |
| Length | 6 m |
| Shape | C |
| Usage/Application | PEB Structure |
| Position | Exterior |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Zinc Coating | 125 GSM |



₹ 75 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 2 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Length | 6 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Z |
| Technique | Cold Rolled |
| Position | Exterior |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Zinc Coating | 120 GSM |
| Country of Origin | Made in India |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India
