We are a leading Wholesale Trader of uv coated polycarbonate sheet, 6 mm uv polycarbonate sheet, uv polycarbonate roofing sheet and uv polycarbonate sheet from Bengaluru, India.




₹ 60 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 4 mm |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Features | Tamper Proof |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 40% |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Length | 10 feet |



₹ 60 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Thickness | 6 mm |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Features | Tamper Proof |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polycarbonate |
| Length | 12 m |
| Width | 3.5 m |



₹ 60 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Thickness | 16 mm |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Features | Tamper Proof |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Material | Polycarbonate |
| Length | 12 feet |



₹ 60 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Thickness | 10 mm |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Features | Tamper Proof |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Length | 10 feet |
| Width | 3.5 feet |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India


