Offering you a complete choice of products which include stainless steel galvalume sheet, 0.60 mm galvalume sheet, 0.45 mm galvalume sheet, 0.47 mm galvalume sheet and color coated galvalume sheet.




₹ 310 / Square MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 20 ft |
| Thickness of Sheet | 0.50 mm |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | Blue |
| Width | 1220 mm |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Residential |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 320 / Square MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Thickness | 0.60 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 18 ft |
| Width | 4.5 ft |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | Silver |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 320 / Square MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Thickness | 0.45 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 12 ft |
| Width | 3.5 ft |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | Silver |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 320 / Square MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Thickness | 0.47 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 12 ft |
| Width | 2.5 ft |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | Silver |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 30 / Square MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 12 feet |
| Material | Gavalume Steel |
| Width | 4 ft |
| Color | Green |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Overall Width | 3.5 feet |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India



