Our range of products include tata 0.60 mm metal roofing sheet, tata bluescope steel roofing sheet, tata 0.45 mm metal roofing sheet, tata 0.55 mm metal roofing sheet, tata 1 mm corrugated roofing sheet and tata corrugated roofing sheet.




₹ 90 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Material | Mild Steel |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Blue |
| Width | 4 ft |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Brand | TATA |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.60 mm |
| Shape | Rectangular |
| Length | 16 Feet |




₹ 90 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 3.5 ft |
| Brand | TATA |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.50 mm |
| Shape | Rectangular |
| Length | 16 Feet |
| Surface Finish | Satin Silver |



₹ 90 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Blue |
| Width | 3 ft |
| Brand | TATA |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Residential |
| Thickness | 0.45 mm |
| Length | 12 Feet |



₹ 90 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Blue |
| Width | 3 ft |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Brand | TATA |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Residential |
| Thickness | 0.55 mm |
| Shape | Rectangular |



₹ 48 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 1 mm |
| Brand | TATA |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Residential |
| Material | GI |
| Length | 14 ft |
| Width | 4.5 ft |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 37 / Square FeetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Feet |
| Thickness of Sheet | 0.50 mm |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Length | 14 ft |
| Material | Aluminium |
| Brand | TATA |
| Color | Silver |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Width | 4 ft |
| Usage/Application | Residential |
| Country of Origin | Made in India |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India




