Providing you the best range of jsw ppgl roofing sheet, jsw 1.21 mm curve roof sheet, jsw blue roofing sheet, jsw pragati+ roofing sheet, jsw galvalume color coated roofing sheet and jsw roofing sheet with effective & timely delivery.




₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness Of Sheet | 0.15 mm |
| Length | 12 ft |
| Brand | JSW |
| Width | 3.5 ft |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Material | PPGL |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Galvanized Iron |
| Thickness | 1.21 mm |
| Color | Green |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Brand | JSW |
| Length | 18 ft |
| Width | 4.5 ft |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Curved |
| Is It Anti Corrosive | Yes |



₹ 90 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 20 Feet |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Blue |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 1070 mm |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 105 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Length | 12000 mm |
| Top Coat | AZ Coating |
| Color | Red |
| Thickness | 0.50 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Sheet Width | 1440 mm |
| Brand Name | JSW |



₹ 105 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Length | 12 Feet |
| Surface Treatment | Galvalume |
| Color | Red |
| Thickness | 0.50 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Width | 1220 mm |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | JSW |



₹ 105 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Length | 10 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Color | Red |
| Thickness | 0.35 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Width | 4 ft |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | JSW |




₹ 40 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Length | 10 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Thickness | 0.50 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Width | 1335 mm |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Sheet Color | White |
| Brand Name | JSW |



₹ 86 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 0.40 mm |
| Brand | JSW |
| Length | 8 ft |
| Width | 2 ft |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Commercial |
| Is It Corrosion Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 385 / Square MeterGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Square Meter |
| Material | PPGL |
| Thickness Of Sheet | 0.40 mm |
| Brand | JSW |
| Length | 24 ft |
| Usage/Application | Residential |
| Color | Blue |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Profile Covered Width | 1090 mm |
| Substrate | High Grade Aluminum Zinc Coating |



₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness of Sheet | 0.40 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Length | 8 ft |
| Width | 3 ft |
| Color | Blue |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | JSW |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India








