Our range of products include puf insulated roofing panel, 100 mm puf insulated roofing panel, 50 mm puf insulated roofing panel, 30 mm puf insulated roofing panel and pioneer puf insulated roofing panel.




₹ 120 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 80 mm |
| Usage/Application | Roofing |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Material | PUF |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 3.5 feet |
| Length | 12 m |



₹ 120 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 100 mm |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Roofing |
| Material | PUF |
| Max Withstanding Temperature | 75 DegreeC |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 12 m |



₹ 120 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 50 mm |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Roofing |
| Material | PUF |
| Max Withstanding Temperature | 75 DegreeC |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 12 m |
| Width | 3.5 feet |



₹ 120 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 30 mm |
| Color | White |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Roofing |
| Material | PUF |
| Max Withstanding Temperature | 60 DegreeC |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 12 m |
| Width | 3.5 feet |





₹ 120 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Brand | Pioneer |
| Color | Red |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Width | 3 ft |
| Material | PUF |
| Usage/Application | Roofing |
| Max Withstanding Temperature | 75 DegreeC |
| Manufacturing Technique | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India



