Offering you a complete choice of products which include jsw 0.5 mm galvanized roofing sheet, jsw 0.60 mm galvanized roofing sheet and jsw 0.15 mm galvanised roofing sheet.




₹ 380 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Thickness | 0.50 mm |
| Brand | JSW |
| Material | GI |
| Length | 20 ft |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Width | 3.5 ft |
| Usage/Application | Commercial |
| Color | Red |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 0.60 mm |
| Brand | JSW |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Residential |
| Length | 14 ft |
| Width | 4.5 ft |
| Manufacturing Technique | Cold Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Warranty | 15 Years |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness Of Sheet | 0.15 mm |
| Brand | JSW |
| Material | GI |
| Length | 12 ft |
| Width | 3.5 ft |
| Usage/Application | Residential |
| Tensile Strength | 550 MPa |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India

