We are a leading Wholesale Trader of rectangular polycarbonate compact sheet, polycarbonate compact sheet, transparent polycarbonate compact sheet and polycarbonate compact solid sheet from Bengaluru, India.




₹ 70 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Thickness | 5 mm |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Features | Tamper Proof |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 30500 mm |
| Width | 1220 mm |



₹ 70 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Thickness | 2 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Length | 30500 mm |



₹ 70 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Thickness | 10 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Length | 30500 mm |



₹ 70 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Thickness | 3 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Transparency | 60% |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polycarbonate |
| Width | 2100 mm |
| Length | 30500 mm |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India


