Our product range includes a wide range of polycarbonate profile sheet, polycarbonate profiled sheet, polycarbonate corrugated profiled sheet and polycarbonate profile roofing sheet.




₹ 80 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Sheet Thickness | 2 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Length | 30500 mm |
| Transparency | 80% |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polycarbonate |
| Width | 1525 mm |



₹ 80 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Sheet Thickness | 3 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Length | 30500 mm |
| Transparency | 80% |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polycarbonate |
| Width | 915 mm |



₹ 80 / sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Sheet Thickness | 2.5 mm |
| Features | Tamper Proof |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Length | 30500 mm |
| Transparency | 80% |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Width | 1220 mm |



₹ 80 / Sq ftGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Sq ft |
| Sheet Thickness | 1.5 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Features | Tamper Proof |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Transparency | 80 % |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
| Length | 30500 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 2100 mm |
Raghvendra Kumar B (CEO)
Sri Raghavendra Enterprises
No 80/1, 22nd Cross, Govindrajanagar, Bengaluru - 560040, Karnataka, India


